Naprawa klimatyzacji

Naprawa Klimatyzacji Wrocław

Naprawa gwarancyjna klimatyzatorów, naprawa pogwarancyjna klimatyzacji

napełnianie klimatyzacji, uzupełnianie czynnika, prace konserwacyjne

 


Często zdarza się, że w krótkim czasie po zamontowaniu urządzenia klimatyzacyjnego prawidłowo dobrana moc chłodnicza do danego pomieszczenia po prostu nie wystarcza. Klimatyzator, nawet gdyby bardzo tego chciał, nie może stworzyć odpowiednich warunków klimatycznych zabezpieczających prawidłową pracę urządzeń w nim pracujących.

 

Dzieje się tak w przypadku, gdy w międzyczasie w pomieszczeniu przybyło, więcej niż uprzednio zakładano, urządzeń emitujących ciepło, które mają bezpośredni wpływ na wielkość wymaganej mocy chłodniczej urządzenia klimatyzacyjnego. Użytkownicy tych urządzeń, wykorzystując w maksymalnym stopniu swoje powierzchnie biurowe, nie biorą pod uwagę faktu, że zmiana parametrów pomieszczenia odbija się w znacznym stopniu na klimacie w nim panującym.

 

Małą wyobraźnią w tym względzie wykazują się firmy informatyczne, które przy bardzo szybkim rozwoju na naszym rynku równie szybko dokładają serwery do swoich klimatyzowanych pomieszczeń. Kiedy zwiększa się zapotrzebowanie chłodu, aby je pokryć, sprężarka zmuszona jest pracować o wiele ciężej niż zwykle. W sytuacjach ekstremalnych, latem, gdy temperatura na zewnątrz wysoka, pracuje przy maksymalnej wydajności i nie zatrzymuje się ani na chwilę. Taka sytuacja nie może trwać wiecznie. Kiedyś musi się skończyć. A skończy się niechybnie awarią sprężarki.

 

Sygnałem, że w pomieszczeniu klimatyzowanym brakuje mocy chłodniczej, jest kompletny brak reakcji ze strony klimatyzatora na podwyższającą się przez cały czas temperaturę wnętrza. Serwery przestają działać, sytuacja staje się napięta, wszyscy zastanawiają się, co się dzieje. Wytłumaczenie jest proste. Oznacza to, że musiało zadziałać zabezpieczenie termiczne sprężarki, które w sytuacjach grożących spaleniem silnika napędzającego to urządzenie wyłącza ją spod napięcia elektrycznego i zatrzymuje pracę klimatyzatora. Zbyt przeciążona sprężarka daje w ten sposób znać, że taka sytuacja jej nie odpowiada, że potrzebuje chwili wytchnienia, bo nie może pracować przez cały czas przy swojej pełnej wydajności. Jest to ostrzeżenie wysyłane do użytkownika, że nagminne przeciążanie sprężarki może spowodować jej trwałe uszkodzenie, a to już będzie wiązało się z niemałymi wydatkami z jego strony.

 

Cóż w takim przypadku zrobić? Na pewno nie czekać, aż sprężarka ulegnie zniszczeniu i trzeba będzie pomyśleć o nowej. Zamontowanie nowej sprężarki w miejsce zniszczonej w najmniejszym stopniu też nie poprawi tej sytuacji. Przecież instalator, montując zastępczą sprężarkę, nie dołoży do niej mocy chłodniczej. Dalej będzie zbyt mała moc jak na to pomieszczenie, a problem nie zniknie. Instalator nie uzna również reklamacji w ramach gwaracji po zamontowaniu sprężarki, gdyż wie, że urządzenie było eksploatowane w nieodpowiednich warunkach, więc nie ma co liczyć na jego przychylność w tym względzie.

Wyjściem z zaistniałej sytuacji jest albo dołożenie mocy chłodniczej do pomieszczenia poprzez zamontowanie dodatkowego klimatyzatora albo zmniejszenie obciążenia cieplnego poprzez redukcję urządzeń emitujących ciepło. Którą drogę wybierzesz, zależy tylko i wyłącznie od ciebie